ART / Etchings etc / Etsningar/gravyrer 7495149
*
nr 749 5149
Etsningar/gravyrer
8 pcs, Stockholm, bland annat efter Jenny Nyström, subject size: 22x32, unframed.
8 st, Stockholmsmotiv, bland annat efter Jenny Nyström, motivets mått: 22x32
Condition: oramade
Estimate:
700
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday Mars 26 2012
at 17:26:32
- Bid history
Time
Bidder
Bid
24/3 11:34:00
1
100 kr
26/3 08:28:23
2
150 kr
26/3 16:37:44
3
300 kr
26/3 17:05:35
4
250 kr
26/3 17:08:16
4
350 kr
26/3 17:21:32
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gravyrer motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
1014 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 1897. Signerad me..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:14
-
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22
-
9032 DRY POINT
Gunnar Norrman (b. 1912), Sweden. Signed, dated -1..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:56
*
Etsningar/gravyrer
Condition: oramade
nr 749 5149
Etsningar/gravyrer
8 pcs, Stockholm, bland annat efter Jenny Nyström, subject size: 22x32, unframed.
8 st, Stockholmsmotiv, bland annat efter Jenny Nyström, motivets mått: 22x32
Condition: oramade
Estimate: | 700 |
---|---|
Sold: | SEK 400 |
Auction date: |
Monday Mars 26 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
24/3 11:34:00 | 1 | 100 kr |
26/3 08:28:23 | 2 | 150 kr |
26/3 16:37:44 | 3 | 300 kr |
26/3 17:05:35 | 4 | 250 kr |
26/3 17:08:16 | 4 | 350 kr |
26/3 17:21:32 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gravyrer motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
1014 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 1897. Signerad me..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:14 -
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22 -
9032 DRY POINT
Gunnar Norrman (b. 1912), Sweden. Signed, dated -1..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:56